poniedziałek, 14 maja 2012

Bakoma : Jogurt Premium z jagodami.




Producent : Bakoma Sp. z o. o.
ul. Połczyńska 97A, 
01-303 Warszawa,

Jogurt z jagodami (jagody 7,2%) Zawiera żywe bakterie jogurtowe oraz L acidophilus i Bifidobacterium lactis.


Skład: mleko pasteryzowane, wsad jagodowy (jagody, cukier, aronia, barwnik : antocyjany; naturalny aromat jagodowy) cukier, skrobia kukurydziana modyfikowana, żelatyna wieprzowa.



Skorowidz : 


E 163 Antocyjany 
Ze strony Federacji Konsumentów ( http://www.federacja-konsumentow.org.pl/story.php?story=35 )  
Naturalne, roślinne, jasnoróżowe do ciemnoniebieskich barwniki otrzymywane z owoców i warzyw. Uważane za nieszkodliwe.  



cukier ... uwaga na ukryty cukier !!! 




E 1404 Skrobia utleniona, skrobia modyfikowana 
Ze strony Federacji Konsumentów ( http://www.federacja-konsumentow.org.pl/story.php?story=35 )    
Naturalny zagęszczacz, substancja wiążąca i żelująca. Uważana za nieszkodliwą.

Skrobia modyfikowana często mylnie kojarzona jest z GMO. Na opakowaniach GMO powinna widnieć informacja skrobia modyfikowana genetycznie - takich produktów lepiej unikać ! 



żelatyna wieprzowa - uwaga wegetarnianie ... 

"Dlaczego producenci dodają żelatynę wieprzową do jogurtów owocowych?
dr inż. Monika Hoffmann z Laboratorium Oceny Żywności i Diagnostyki Zdrowotnej SGGW w Warszawie: - Żeby je zagęścić. Do jogurtów owocowych nie dodaje się owoców tylko tzw. wsady owocowe, które przypominają dżem lub syrop owocowy. Bez żelatyny jogurt rozwarstwiałby się i wyglądał nieatrakcyjnie dla konsumenta. Producent może wybrać także inne substancje zagęszczające np. modyfikowaną skrobię lub pektyny."  Ze strony : http://supermarket.blox.pl/2012/03/Po-co-w-jogurcie-swinia-i-sok-z-buraka-tlumaczy.html



Lactobacillus acidophilus 
Z Wikipedii : http://pl.wikipedia.org/wiki/Lactobacillus_acidophilus
Bakteria ta jest uważana za probiotyczną i wywierającą korzystny wpływ na organizm człowieka. Dzięki jej działalności w przewodzie pokarmowym (razem z innymi bakteriami tworzy tzw. florę jelitową) wytwarzane jest środowisko, które zapobiega rozwojowi niektórych szkodliwych mikroorganizmów, ponadto uczestniczy w produkcji niacynykwasu foliowego i witaminy B6.


Bifidobacterium lactis - probiotyk 
Ze strony Czytelnia Medyczna : http://www.czytelniamedyczna.pl/2634,dzialanie-probiotykow-na-organizm-czlowieka-cz-ii-zastosowanie-probiotykow-w-lec.html
Przeprowadzone badania wskazują na znaczną skuteczność działania preparatów probiotycznych w leczeniu alergii związanej z żywnością (68). Wykazano, że szczepy z gatunku Bifidobacterium lactisLactobacillus bulgaricus iStreptococcus salivarius subsp. thermophilus są zdolne do wytwarzania enzymu laktazy i dzięki temu ułatwiają trawienie i wchłanianie laktozy z produktów mlecznych (35, 69). Uważa się, że probiotyki mogą być pomocne w zmniejszeniu dolegliwości u osób, które wytwarzają niewystarczające ilości tego enzymu lub nie tolerują laktozy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

HM