wtorek, 11 czerwca 2013

Związek między pestycydami, herbicydami, rozpuszczalnikami a chorobą Parkinsona...

Ostatnich kilka lat przyniosło badania wykazujące na związek pomiędzy środkami chwastobójczymi, pestycydami i rozpuszczalnikami a zwiększonym ryzykiem choroby Parkinsona.  Ostatnie badania z Włoch  wzmacniają to połączenie.  Przypominają jak bardzo czynniki środowiskowe wpływają na zdrowie naszego mózgu - nawet po latach od momentu gdy zostaliśmy narażeni na kontakt z substancjami, które są dla niego toksyczne .

Wyniki badań wskazują, że ekspozycja na pestycydy może zwiększać ryzyko choroby Parkinsona nawet o 80%. Wiele badanych substancji chemicznych nie jest obecnie stosowanych w Stanach Zjednoczonych, natomiast Parkinson może pojawić się wiele lat po kontakcie z tymi substancjami. Potwierdza to również, niebezpieczeństwo dla osób pracujących przy opryskach oraz mieszkających w pobliżu upraw do których uprawy używa się  pestycydów, herbicydów i rozpuszczalników.  

Wcześniej uważano że genetyka odgrywa większą rolę w rozwoju choroby, lecz jednak coraz więcej dowodów wskazuje na czynniki środowiskowe.  Poprzednie badania wykazały, że biali i latynosi są narażeni na większe ryzyko choroby w porównaniu do azjatów i murzynów, ale czy dzieje się tak z powodu genetyki, czy też dlatego, biali i latynosi są bardziej skłonni do pracy w rolnictwie?

Miliony ludzi na całym świecie cierpi na chorobę Parkinsona. Objawy to drżenie, sztywność i spowolniony ruch i mowa, które mogą być wyniszczające. Objawy i wzrost nasilenia w czasie powodowane są wymieraniem komórek z obszaru mózgu, który produkuje dopaminę 

Co można zrobić, aby zmniejszyć ryzyko? Jedz paprykę! 
Nowe badania wskazują na działanie papryki jako zaskakująco dobrego sposobu, aby zmniejszyć ryzyko zachorowania na chorobę Parkinsona. 

Włącz do diety poniższe produkty :  


  • Łagodne odmiany papryki 
  • Ostre papryki (do doprawiania)
  • Bakłażany
  • Pomidory
  • Słodkie ziemniaki i bataty




Ze strony : http://www.amenclinics.com/?p=6854&option=com_wordpress&Itemid=204

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

HM